תאונות דרכים עם חבלות קלות לכאורה

אנשים רבים עוברים תאונות דרכים קלות יחסית ולאחר מכן אומרים לעצמם: "לא קרה שום דבר, אין נפגעים והכול בסדר", וכך שוכחים מן התאונה שעברו.

מה שאינם לוקחים בחשבון, היא העובדה כי חבלות גוף רבות מתגלות רק מספר ימים לאחר התאונה עצמה, אך נגרמו כתוצאה ישירה מן התאונה.

אנשים המעורבים בתאונות דרכים קלות עשויים לחוש כאבים לאחר מספר ימים בגב, או בגפיים ומה שאינם יודעים הוא שמגיע להם לקבל פיצוי על תאונת הדרכים שעברו וטיפול ממומן לכאביהם, אם ינהגו נכונה בעת התרחשות תאונת הדרכים.
מה עושים במקרה של תאונת דרכים?
חשוב להתייחס לתאונת דרכים קלה, ובה חבלות קלות לכאורה, כאל תאונת דרכים לכל דבר ועניין. במסגרת זאת, נדרש לפנות לרופא בחדר המיון מייד לאחר התאונה או באופן פרטי לרופא שיבדוק אתכם מספר שעות לאחר התאונה.

חשוב לקבל אבחנה רפואית מוסמכת לאחר תאונה שכן גם אם אתם לא חשים בכאב באותו הרגע, אין הדבר מצביע בהכרח על כך שהכול תקין. בדיקה רפואית יכולה לעלות על נושאים בעיתיים שלא חשבתם שקיימים.

יש להקפיד על שמירה ותיעוד של כל המסמכים המתקבלים מגורמים רפואיים: בדיקות רנטגן, CT ואחרות, בנוסף לדיאגנוזה של הרופא המטפל – כולן חשובות על מנת שתהיינה בידיכם הוכחות לזכאותכם לקבלת פיצויים.
פיצויים
כאמור, במידה ושמרתם על המסמכים הרפואיים לאחר תאונת דרכים עם חבלות קלות, תוכלו להגיש תביעת פיצויים. ניתן לדרוש פיצויים בגין כאב וסבל, אובדן כושר השתכרות, הוצאות צד ג', הוצאות רפואיות, נסיעות, תרופות ועוד.

האם מגיע לי לבקש פיצוי?

פעמים רבות במקרים של תאונות דרכים עם חבלות קלות לכאורה, אנשים טועים לחשוב שלא מגיע להם פיצוי מפני שחומרת הפגיעה לא מצדיקה זאת. לכן חשוב להבין כי תאונות דרכים רבות נכנסות תחת הקטגוריות של "תאונות דרכים קלות".

המקרה הקלאסי הוא של תאונת דרכים בה אנשים בטוחים כי הרכב ניזוק (ולעיתים לא ניזוק) אך הם עצמם בריאים, שלמים ומרגישים טוב.

לסיכום, גם בתאונה בה נדמה לכם כי "יצאתם בזול", עדיף לא לקחת סיכונים ולהתייחס לתאונה במלוא הרצינות, הדבר יכול לסייע לכם בהמשך בקבלת פיצויים אך חשוב מכך לדאוג לבריאותכם.